loader

color options

+48 516 385 392
info@369sortwaste.pl


Co to jest "369" sortuj odpady?

Jest to nowatorska metoda sortowania odpadów dla gospodarstw domowych i podmiotów gospodarczych opisana przez matematyczną formułę.

Pierwsza taka na świecie efektywna i kompleksowa metoda sortowania większości typów odpadów. Włączając w to nawet odpady w postaci płynnej, odpady biologiczne, niebiezpieczne, wielkogabarytowe, czy papier, metale lub plastiki. Poznajcie Państwo formułę dla recyclingu. Zwięzły opis znajduje się w tej krótkiej publikacji.

"369 sortuj odpady" - Pobierz PDF.

"369 sortuj odpady" - Pobierz ODT.

Zrób sobie kawę/herbatę i poczytaj co tu napisane. Zapewne dobrze kojarzysz międzynarodowy symbol recyclingu. Jest on wszystkim dobrze znany, ale to co napiszę niżej już nie.

Chciałem przedstawić tutaj nowatorską matematyczną regułę opisującą segregację odpadów. Co sądzicie? Czy to możliwe, aby całe zagadnienie jakim jest recycling odpadów opisać matematycznie dość prostą formułą? Ja nie poznałem dotychczas takowej, poza tą jedną, którą staram się tu przedstawić. Wielokrotnie powtarzam w moich kolejnych wpisach matematyczny opis i znaczenie zmiennych. Robię to nie bez powodu. Znaczenie cyfr arabskich jako wartości konkretnych zmiennych formuły jest bardzo istotne i nie powinno być modyfikowane. Matematyka jest językiem uniwersalnym, posługują się nią wszyscy. Porozmawiajmy o sortowaniu odpadów w trochę inny niż dotychczas sposób. Użyjmy tego języka matematyki w celu opisu potrzebnej nam metody sortowania. Nadajmy poszczególnym pojemnikom na odpady nazwy za pomocą pojedyńczych liter i cyfr.

Wprowadźmy 3 zmienne X=3,Y=2,Z=1 do opisu ich ilości oraz umiejscowienia w przestrzeni wokół nas. X1a, X1b, X1c to pojemniki znajdujące się przed domem, lub pod blokiem mieszkalnym. Taka sama ilość pojemników powinna być w pomieszczeniu kuchennym, również o tym samym składzie mieszanki. Nazwijmy je X2a, X2b, X2c. Typ "a" to BIOmasa, czyli kompostownik. Typ "b" to MIXtura [papier, plastik, metal]. Taką metodę zastosować najłatwiej, gdy mówimy o zasadzie fundamentalnej, oraz wynika ona ze złożoności w procesach produkcji różnych materiałów.. Typ "c" to SZKŁO. Mamy zatem 3+3, czyli 6 potrzebnych pojemników dla jednej rodziny, jednego gospodarstwa domowego lub firmy. Te 3 z kuchni łatwo przełożyć w linii prostej na zewnątrz, można tu dodać kolejne pojemniki w mieszkaniu, ale pamiętajmy, trzymajmy się jednolitego składu w tych pojemnikach. Wtedy będzie nam się łatwo przekładało czyli przesuwało odpady, na zewnątrz domu/mieszkania. Przesunięcie to newraligiczny punkt, tutaj dochodzi czasem do ponownego zmieszania posortowanych odpadów, dlatego należy zacząć skromnie od trzech pojemników. Ale to nie wszystko. Poza domem musi być punkt odbioru dla pozostałych odpadów z gospodarstwa. Np. w czasie remontu potrzebny nam większy kontener na odpady z budowy. Podstawmy go do zmiennej Z1. Gdy na posesji nie ma kanalizacji, a potrzebne jest szambo, policzmy to jako kolejny pojemnik na odpady Z2. Natomiast gdy korzystamy z pieca węglowego i mamy odpady jak popiół i żużel to postawmy sobie pojemnik Z3. Do pełni opisu metody wprowadzono zmienna Y. Y to tak naprawdę pojemniki na osiedlu do zbiórki selektywnej. Jeden to BANK odzieży, a drugi to BANK szkła odsortowanego tutaj kolorami [brązowy, niebieski, zielony, biały i inne]. Powstaje nam zatem do opisania całej metody prosta formułka : (X+Y+Z)=6 a po rozpisaniu dalej: (X1+X2+Y+Z)=9. Uważam to jest średnio minimum dla jednej rodziny, dla jednego gospodarstwa. Czyli nie 5, tylko 9.

Ale można tą metodę rozwinąć o bardziej zaawansowaną selektywną zbiórkę odpadów i sortować oddzielnie makulaturę lub elektronikę itp. Wtedy np. do zmiennej Y dodajemy kolejne cyferki. Równanie wskazuje na pojemniki, które są trwałe, najczęściej z tworzywa sztucznego lub metalu. W kuchni można zastosować metalowe z pedałem do otwierania górnej klapy, a na ogrodzie plastikowe na kołach z uchwytem dla śmieciarki. Oczywiście formuła nie mówi nam ile pojemników możemy postawić w domu lub przed domem, bo pojemników może być więcej, ale wskazuje nam na jakie typy mieszanki odpadów powinniśmy sortować.

Podstawowe frakcje w równaniu.

  • X = 3 to [codzienne sortowanie] 1={papier,plastic,metal} 2={szkło} 3={bioodpady}
  • Y=6 to [zbiórka selektywna] 1={bank szkła i ceramiki} 2={bank tekstyliów} 3={bank makulatury} 4={bank metali} 5={bank elektroniki i elektryki} 6={bank plastiku}.
  • Z=9 to [zbiórka specjalna] 1={higieniczne} 2={ścieki płynne} 3={popiół/żużel} 4={remont/budowlane} 5={elektryka i elektronika} 6={gabaryty} 7={niebezpieczne/szkodliwe} 8={medyczne} 9={lotne/gazy}.

PODSUMOWANIE

Właśnie poznali Państwo metodę sortowania nazwaną #369SORTWASTE. Przypomijmy formułę matematyczną dla fundamentalnej zasady: (... + X + Y + Z)=18! lub (... + X1 + X2 + Y1 + Y2 + Z1 + Z2)=12! i więcej. Zapamiętaj!

Wyjściowa postać formuły jest następująca: Mamy 3 zmienne X,Y,Z do opisu pojemników i ich ilości oraz umiejscowienia w przestrzeni wokół nas.X = 3, Y = 6, Z = 9 i formułę (... + X + Y + Z) = 18 to zwyczajne równanie z 3 typami zmiennych, które określają 3 sytuacje do sortowania odpadów w przestrzeni wokół nas. X – pomieszczenie kuchenne, odpady stałe MIX,  BIO, SZKŁO i inne pomieszczenia z tymi pojemnikami. Y – Odpady, które trafią do BANKÓW ODPADÓW [SORTOWANIE SELEKTYWNE, Z WYŻSZĄ DOKŁADNOŚCIĄ] .
Z – Różne pomieszczenia – pomieszczenie gospodarcze odpady stałe[worki lub pojemniki na nasze graty], kuchnia, łazienka, [umywalka, sedes itp.] odpady płynne czyli [szambo lub kanalizacja]. Odpady higieniczne, medyczne, niebezpieczne, gabaryty itp.
To jest uniwersalne równanie dla przeciętnej rodziny. Równanie dotyczy odpadów z każdego dnia, codziennych, które wytwarzamy ciągle przez 7 dni w tygodniu.

Zasada ta bazuje na opracowanej przez Pana Marko Rodina uniwersalnej konstrukcji matematycznej. Proszę zobaczyć kalkulacje na tym diagramie. 9 cyfr postawionych na okręgu i "wszystko się zgadza". Kalkulacje się ciekawie składają i upraszczają. Nie interesujące?

environment

Praca Pana Marko Rodina jest rozwiniecięciem myśli nie kogo innego tylko samego Nikola Tesli, genialnego konstruktora z Serbii, mieszkającego w XX wieku w USA. Myśl ta dotyczy jakby magii liczb, a w szczególności jak określił to Tesla - Wspaniałości 3,6,9, które są kluczem do Wszechświata.

Gdybyś tylko znał doniosłość cyfr 3, 6 i 9 miałbyś klucz do wszechświata.

Nikola Tesla - wynalazca

Dobrze to ujął. 3,6,9 występują w numerologii, medytacji, fizyce, matematyce i pewnie wielu innych dziedzinach wiedzy i w życiu. Teraz warto je zastosować do sortowania odpadów. Zmieniłem delikatnie symbol recyclingu, aby zasugerować używanie tej metody powszechnie.

Napisane przez Sylwester Bogusiak
O mnie: Programista, akwarysta, ekonomista, badacz, matematyk, filozof. Zamiłowanie do liczb i matematyki oraz komputerów zaszczepił u siebie wraz z obejrzeniem seansu Kaszpirowskiego w wieku 11 lat. Pierwsze co poznał - to to, że dobre jest mleko matki, a inne nie - czyli system binarny miał już opanowany w wieku niemowlęcym. Autor serwisu dla akwarystów www.akwa-market.pl i strony o pieniądzu i bankowości www.positivemoney.pl oraz założyciel kampanii 369 SORTUJ ODPADY.
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane posty
POST