loader

color options

+48 516 385 392
info@369sortwaste.pl

FRAGMENTY Z EMAILA DO PANA JANUSZA PASTWIŃSKIEGO - KIEROWNIKA WYDZIAŁU GOSPODARKI ODPADAMI, URZĘDU MIASTA ŁODZI - UML.


ZACZĘŁO SIĘ OD MOJEJ PETYCJI ZŁOŻONEJ PRZEZ STRONĘ WWW.BANKSZKLA.PL


S.B. - CIESZĘ SIĘ, ŻE PAN SIĘ ZAANGAŻOWAŁ TAK BARDZO W TEMAT I PODJĄŁ DYSKUSJĘ.
POSTARAM SIĘ WYTŁUMACZYĆ COŚ WIĘCEJ.


J.P. - Odpady ceramiczne nie są wykorzystywane przez recyklerów, jest to zbędny balast. Potłuczonych talerzy czy filiżanek jest niewiele. Nadanie im zatem przez Pan bardzo dużej rangi poprzez dedykowanie im specjalnego, osobnego pojemnika ustawionego przy samej Żabce, jest całkowicie nieuzasadnione,


S.B. - BŁĄD. NIE SĄ, A POWINNY. TEGO SIĘ SPORO W KUCHNI TŁUCZE, POZA TYM PO REMONTACH LUDZIE WYRZUCAJĄ STARY SEDES CZY UMYWALKĘ CZY PŁYTKI.
TO MOŻNA KRUSZYĆ I PRODUKOWAĆ Z TEGO PIANKĘ OCIEPLENIOWĄ LUB NP:. MOŻE SŁUŻYĆ JAKO DODATEK DO PRODUKCJI BETONU. NA YT SĄ POKAZANE WYTWÓRNIE W USA I CHINACH.
POZA TYM NIE CHODZI TYLKO O ŻABKI, ALE GŁÓWNIE O LOKALIZACJE PRZY MARKETACH, STACJACH PALIW, PLACACH NA OSIEDLACH GDZIE MOŻNA TAKIE COŚ ZREALIZOWAĆ. ŁĄCZNIE Z BUDOWĄ CAŁEJ SIECI PAWILONÓW EKO AB 369 SORTWASTE.


J.P. - odpady tekstylne są jednak objęte w naszym mieście selektywnym systemem zbiórki, zbiera się ich całkiem sporo. Ale nie zasilają one przemysłu krawieckiego/odzieżowego, tak jak Pan sądzi,


S.B. - ROZUMIEM, ALE SEGREGACJA TEKSTYLIÓW NIE JEST UWZGLĘDNIONA W METODZIE NA 5 OD MŚIK. DOPIERO MA WEJŚĆ NOWY POJEMNIK (SZÓSTY) W NASTĘPNYCH LATACH. DZISIAJ ODGÓRNE ZALECENIA NATOMIAST SUGERUJĄ WRZUCAĆ TEKSTYLIA DO POJEMNIKA NA ZMIESZANE RAZEM Z MIĘSEM I POTŁUCZONYM SZKŁEM. ABSURD. NIECH PAN NIE ZAPRZECZA. NIE MA POJEMNIKÓW NA TEKSTYLIA WPROWADZONYCH WEDŁUG JSSO.
TYLKO DZIĘKI TEMU, ŻE RÓŻNE FUNDACJE WYSTAWIAJĄ BANKI TEKSTYLIÓW MAMY CZĘŚCIOWY ODZYSK TEGO SUROWCA. ZA GRANICĄ W IRLANDII DZIŁAŁO TO TAK SKUTECZNIE, ŻE ZA 1 EURO MOŻNA BYŁO KUPIĆ MARKOWE UBRANIA W LOKALNYM SECOND HANDZIE/SZPERKU.


J.P. - Pański pomysł, by w pojemnikach przed nieruchomościami zbierane powinny być łącznie odpady z tworzyw sztucznych oraz papierowe spowodowałby nieuzasadnione, duże wydatki dla właścicieli nieruchomości. Otóż obecnie plastiki w większości zbierane są w drucianych pojemnikach, które są stosunkowo tanie. Na odpady te może padać deszcz, kwaśny deszcz, śnieg itp., dlatego mogą one stać na zewnątrz pergoli. Ale papier, gdy jest w pojemnikach zewnętrznych, trzeba szczególnie chronić ponieważ przemoczony traci możliwość ponownego wykorzystania. Dlatego umieszcza się go w szczelnych pojemnikach, dodatkowo zabezpieczonych fartuchami. Pojemniki te są drogie. Zatem zgodnie z Pana pomysłem właściciele nieruchomości powinni zlikwidować „druciaki”, a jest ich w mieście duża liczba i zakupić pojemniki szczelne, w których umieszczane będą także tworzywa sztuczne. Tylko po to, by została spełniona jakaś reguła? Wątku konieczności dodatkowego rozsortowywania tych dwóch rodzajów odpadów zmieszanych ze sobą nie będę rozwijać,


S.B. - PRZECIEŻ JA TAKIE RZECZY ROZUMIEM. NIE ZALECAM WYMIENIAĆ POJEMNIKÓW W BANKACH ODPADÓW TAK JAK PAN TO OPISAŁ. NIE ZALECAM TEŻ SORTOWAĆ RAZEM W ZBIÓRCE SELEKTYWNEJ PAPIERU I TWORZYW SZTUCZNYCH. JEST TO DLA MNIE OCZYWISTE, ŻE NA TWORZYWA MOGĄ POJEMNIKI DRUCIANE/AŻUROWE, A NA PAPIER Z PEŁNYMI ŚCIANKAMI ABY NIE NASIĄKAŁ WODĄ. RAZEM MA BYĆ OPTYTMALNIE 6 BANKÓW I KAŻDY POWINIEN UMOŻLIWIAĆ SORTOWANIE NA 3 PODFRAKCJE. NIŻEJ O TYM PISZĘ. KOSZTA POWINNY PONIEŚĆ SPRZEDAWCY I PRODUCENCI ORAZ FIRMY GOSPODARKI ODPADAMI, CZYLI W EFEKCIE MY WSZYSCY, BO ZWYKŁY UŻYTKOWNIK SYSTEMU ZAPŁACI NAJWIECEJ W KOŃCOWYCM ROZRACHUNKU.


J.P. - kolejny Pana pomysł jest po prostu kuriozalny. Pana rada: kał z pampersa oddzielamy nad sedesem i tak „oczyszczonego” pampersa wrzucamy do łazienki. Nie napisał Pan co z moczem. Domyślam się zatem konsekwentnie, że należy pampers nim przesączony wyżąć nad sedesem (okropność!) i także umieścić w pojemniku w łazience. W ten sposób wraz z podpaskami kobiecymi tworzona jest bomba odorowo sanitarna. Nie mogłem znaleźć w Pana opisie co z nią należy dalej zrobić, wszak przed domem nie ma dla niej odpowiedniego pojemnika. To co zrobić z tymi odpadami. W tym miejscu kłania się to, że usunął Pan całą grupę odpadów zmieszanych, nie rozumiejąc pozytywnych aspektów ich istnienia,


S.B. PROSZĘ PANA. NIE MA CO SIĘ WYGŁUPIAĆ, ALE WOLĘ WYRZUCIĆ BALAST Z PIELUCHY [O ILE TO MOŻLIWE] DO SEDESU I SPUŚCIĆ TEN SMRÓD Z WODĄ, NIŻ TRZYMAĆ W ZAWINIĘTEJ PIELUSZE.
NA ODPADY HIGIENICZNE PO KONSULTACJI Z PANEM ANDRZEJEM BARTOSZKIEWICZEM PRZEZNACZAM POJEMNIK ODZIELNY (HIG).
ALE NIE JEST ON OBOWIĄZKOWY, Z RACJI TEGO, ŻE NIE KAŻDY WYRZUCA PIELUCHY Z KUPĄ PRZEZ CAŁE ŻYCIE. A ZWYKŁĄ DAMSKĄ PODPASKĘ MOŻNA WRZUCIĆ DO POJEMNIKA MIX CZYLI OGRANICZYĆ SIĘ DO 3.
ZATEM TEN POJEMNIK HIG(HIGIENICZNE) OPISUJE ZMIENNA Z (ZET) . Z MOŻE BYĆ RÓWNA 9 W CAŁOŚCIOWYM OPISIE.
NATOMIAST X POZOSTAJE RÓWNE 3. A NIE 4 CZY 5. ALE ŁĄCZNIE MOŻE BYĆ POJEMNIKÓW MINIMUM 4, CZYLI 3 W KUCHNI, 1 ŁAZIENKA I 4 POJEMNIKI W ALTANIE ŚMIETNIKOWEJ.

JEŚLI W KUCHNI 3 I W ŁAZIENCE 1 I 2 BANKI ODPADÓW TO RODZINA MA (3+2+1) = 6.
6 FRAKCJI DO SORTOWANIA DLA RODZINY.
Z CZEGO X = 3 SEGREGACJA OBOWIĄZKOWA WSTĘPNA(1 KROK) [MIX, BIO, SZKŁO],
Y = 2 NIEOBOWIĄZKOWO - ZBIÓRKA SELEKTYWNA[BANK SZKŁA, BANK TEKSTYLIÓW],
I Z = 1 HIGIENICZNE (NIEOBOWIĄZKOWE ALE WSKAZANE JEŚLI SĄ MAŁE DZIECI W RODZINIE, LUB OSOBY SCHOROWANE, STARSZE, NIEDOŁĘŻNE, KTÓRE POTRZEBUJĄ PIELUCHY)
MAM NADZIEJĘ, ŻE TERAZ PAN ROZUMIE.


J.P. - namawianie by spożywcze odpady odzwierzęce wrzucać do odpadów kuchennych, to tak jak namawianie do łamania prawa unijnego i polskiego. Odpadów tak zanieczyszczonych nie przyjmie żadna kompostownia, ani żadna inna firma przetwarzająca odpady,


S.B. - MOŻE TO UNIJNE PRAWO. ALE NIE WSZYSTKO CO W UNII BIUROKRACI WYNAJDUJĄ JEST DOBRE I PAN O TYM POWINIEN WIEDZIEĆ NAJLEPIEJ.
WZORUJĘ SIĘ NA AMERYKAŃSKIM SYSTEMIE Z KALIFORNII OPRACOWANYM PRZEZ FIRMĘ RECOLOGY. ONI ZALECAJĄ WRZUCAĆ MIĘSO DO BIO{COMPOSTABLE}. A TAKŻE ZABRUDZONE TŁUSZCZAMI W KUCHNI NATURALNE PAPIERY, W KTÓRE JEST OWINIĘTA LUB ZAPAKOWANA ŻYWNOŚĆ. ZATEM KARTON PO PIZZY U NICH IDZIE TEŻ DO BIO BO JEST NATURALNY I UBRUDZONY W ŻYWNOŚCI. NIESTETY ALE UNIJNE PRZEPISY W TYM TEMACIE TO PORAŻKA. BIO JEST ŹLE U NAS PRODUKOWANE BO JEST ZANIECZYSZONE PLASTIKIEM Z WORKÓW NA BIO. I TO JEST NAJWIĘKSZY PROBLEM NASZEJ TECHNOLOGII. TRZEBA WPROWADZIĆ KOMPOSTOWALNE WORKI NA BIO, BO TEN ODPAD MUSI BYĆ W WORKACH, ABY SZTYWNE POJEMNIKI BYŁY W MIARĘ CZYSTE.
DŻDŻOWNICE EISENIA FETIDA POTRAFIĄ PRZEROBIĆ ODPADY TEKSTYLNE NAWET W MASIE BIO, A INNE ORGANIZAMY AEROBY I ANAEROBY ZREDUKUJĄ ODPAD MIĘSNY DO DOBREGO NAWOZU. TYLKO TRZEBA DAĆ TEMU PROCESOWI CZAS.
MIĘSO DZISIAJ JEST WRZUCANE RAZEM ZE ZBITYM SZKŁEM DO JEDNEGO CZERNEGO POJEMNIKA. TO JEST ABURD. NIECH PAN TEMU NIE ZAPRZECZA.
ALE I TAK WIELE RODZIN SORTUJE MIĘSO DO BIO. PONADTO TAK WŁAŚNIE W NIEKTÓRYCH GMINACH W POLSCE SIĘ TEŻ ZALECA.
CZEMU SOBIE UTRUDNIAĆ I DZIELIĆ RESZTKI Z JEDNEGO TALERZA NA DWA POJEMNIKI?
MOŻE AMERYKAŃSKA METODA JEST JEDNAK SŁUSZNA? PRZECIEŻ TAK BYŁO KIEDYŚ W POLSCE PRZEZ PEWIEN CZAS. NAWET W UK TAK SORTUJĄ W WIELU REJONACH PO DZIŚ DZIEŃ.
PO CO TE WYMYSŁY UNIJNE? ABY SOBIE ZAWRACAĆ GŁOWĘ PIERDOŁAMI?
PRZECIEŻ NORMALNA RODZINA MIĘSA NIE WYRZUCA NA KILOGRAMY DZIENNIE DO TEGO KOSZA BIO.
MIĘSO SIĘ ZJADA I NAJLEPIEJ ŻEBY SIĘ NIE MARNOWAŁO. CZYLI JEGO FRAKCJA WE FRAKCJI BIO/KOMPOSTOWNIK JEST I TAK Z REGUŁY ZNIKOMA.
ZAJMIJMY SIĘ ELIMINACJĄ PLASTIKU Z FRAKCJI BIO, BO TO JEST REALNY PROBLEM, A NIE PROCENT MIĘSA W BIOMASIE.
A PRZEMYSŁOWE ILOŚCI MIĘSA TO ZUPEŁNIE INNA BAJKA, I INNY TYP POJEMNIKA - LITERKA I (INDUSTRY W RÓWNANIU), KTÓRA MOŻE PRZYJĄC WARTOŚĆ TAKĄ JAK MAMY WYKAZ BDO, CZYLI ZE 200 FRAKCJI LUB WIĘCEJ.

DOPISEK: SĄ ODPOWIEDNIE NORMY UE DLA ODPADU BIO 3 KATEGORII, CZYLI Z DOMIESZKĄ ODPADU MIĘSNEGO. JEDYNY PROBLEM TO NIESPEŁNIAJĄCE WYMOGÓW TEJ NORMY INSTALACJE W KOMPOSTOWNI W ŁODZI PRZY UL. SANITARIUSZEK I INNYCH MIASTACH.


J.P. - na koniec tego wątku. Za bzdurę uznał Pan różne traktowanie odpadu jajka od odpadu skorupki od jajka, nie próbując nawet zorientować dlaczego tak jest.


S.B. - BŁĄD. DOKŁADNIE WIEM DLACZEGO TAK UZNALI EKSPERCI.
BIAŁKO OD ZWIERZĘCE NIE TYLKO MOŻE, ALE POWINNO TRAFIAĆ DO BIO. TAKA JEST PRAWDA. I TAKI SPOSÓB WYKORZYSTUJE NAJEFEKTYWNIEJSZY SYSTEM BLISKI ZERO WASTE NA ŚWIECIE CZYLI TEJ AMERYKAŃSKIEJ FIRMY RECOLOGY. ZALECAM SIĘ OD NICH NAUCZYĆ SORTOWANIA ODPADÓW Z TALERZA. NAPRAWDĘ, TO NIC SKOMPLIKOWANEGO. NIE DZIELĄ PRZYNAJMNIEJ ODPADKÓW Z TALERZA NA DWA POJEMNIKI, BO TO ABSURD. UE I POLSKA POWINNA SIĘ UCZYĆ W TYM ZAKRESIE OD AMERYKANÓW.


J.P. - Całkowicie nieracjonalny jest Pański „model matematyczny”. Żadnego uzasadnienia nie ma na to, że liczby pojemników muszą spełniać jakieś zależności pomiędzy liczbami 3 - 6 - 9. Z kolei liczba mieszkańców przypadająca na gniazdo pojemników kompletnie nie musi być zależna od matematycznej złotej liczby, lecz jest powszechnie wyliczana poprzez porównanie objętości odpadów wytwarzanych przez tych mieszkańców z liczbą oraz z wielkościami pojemników, które uzna lub może postawić właściciel nieruchomości oraz z częstotliwościami ich opróżniania. Tak samo - odległości pomiędzy gniazdami pojemników wcale nie muszą być zależne od Pańskiego sztucznego wyliczenia mającego wyłącznie na celu zachowanie złotego podziału, lecz muszą być zależne wyłącznie od ich dostępności oraz wygody mieszkańców.


S.B. - MÓJ MODEL JEST WŁAŚNIE RACJONALNY. PROSTY DO STOSOWANIA. DO DZISIAJ POLACY NIE POTRAFIĄ SORTOWAĆ NA 5, A MEDIA ROZPISUJĄ SIĘ CO CHWILĘ I DAJĄ JAKIEŚ DZIWNE PORADY. TA METODA NA 5 JEST ZŁA. NIECH PAN WYTŁUMACZY DLACZEGO TERAZ 5, A DLACZEGO UZNAJE MINISTERSTWO, ŻE JEST ŹLE I CHCE WPROWADZIĆ SZÓSTY POJEMNIK NA TEKSTYLIA WŁAŚNIE?
DLACZEGO W WIELKIEJ BRYTANII CHCĄ WPROWADZIĆ SYSTEM NA SIEDEM (7) POJEMNIKÓW ?
PRZECIEŻ TO ABSURD. ZARÓWNO 5 JAK I 7 NIE SĄ DOBRE.
NIECH PAN ZROZUMIE. TYLKO 3-6-9 ZADZIAŁAJĄ SKUTECZNIE I OGARNĄ NAM TEN BAŁAGAN ZE SMIECIAMI. NIE 2, 5 czy 7


J.P. - Przyroda to różnorodność. Wykorzystuje onawiele przeróżnych modeli. Np. przestrzeń to nie 3 lecz 4 wielkości. Proszę zatem wskazać, dlaczego akurat selektywna zbiórka odpadów musi koniecznie funkcjonować tylko wg modelu trójdzielnego.


S.B. - OWSZEM, PRZYRODA TO RÓŻNORODNOŚĆ. ALE SĄ PEWNE UNIWERSALNE PRAWDY GDZIE ICH WYKORZYSTANIE JEST WSKAZANE. NIE SŁYSZAŁEM, ŻEBY PRZESTRZEŃ TO BYŁY 4 WIELKOŚCI. ZNAM TYLKO DŁUGOŚĆ, SZEROKOŚĆ I WYSOKOŚĆ. PANU SIĘ MIESZA. 4 WYMIAROWA TO JEST CZASOPRZESTRZEŃ. CZAS WPROWADZONO JAKO DODATKOWY WYMIAR W FIZYCE ABY OPISAĆ PRZEMIESZCZANIE SIĘ OBIEKTÓW.S.B. -
ALE PODSTAWOWO MAMY 3 WYMIARY, A NIE 4. NAWET EINSTEIN STWIERDZIŁ, ŻE CZAS TAK NAPRAWDĘ NIE ISTNIEJE TYLKO ZOSTAŁ WYMYŚLONY. NATOMIAST NEWTON UZNAŁ GO ZA ABSOLUT I TAK SIĘ PRZYJĘŁO.
POCZUCIE CZASU JEST MOŻLIWE TYLKO DZIĘKI TEMU, ŻE OBIEKTY WOKÓL NAS I W NAS SĄ W CIĄGŁYM RUCHU.
SELEKTYWNA ZBIÓRKA MA FUNKCJONOWAĆ JAKO MODEL Z PODZIAŁEM NA SZEŚĆ GŁÓWNYCH FRAKCJI, A NIE 3. Z TYM, ŻE KAŻDA Z FRAKCJI MA MIEĆ OPTYMALNIE MINIMUM 3 PODFRAKJE.


1) BANK TEKSTYLIÓW [ A) ODZIEŻ, B) TKANINY, C) OBUWIE)]
2) BANK SZKŁA I CERAMIKI [ A) PRZEŹROCZYSTE, B) KOLOROWE, C) CERAMIKA]
3) BANK ELEKTRONIKI I ELEKTRYKI [ A) BATERIE, B) MAŁE(np. smartfony), C) DUŻE ]
4) BANK MAKULATURY [ A) PAPIER, B) KARTON, C) TEKTURA]
5) BANK METALU [ A) PUSZKI PO NAPOJACH B) PUSZKI PO KONSERWACH, C) INNE ]
6) BANK PLASTIKU [A) HDPE, B) PET, C) INNE]
POWTARZAM.
X=3 TYLKO 3 W KUCHNI DLA KAŻDEGO. X=3. SORTOWANIE CODZIENNE, WSTĘPNE(1 KROK). NIE 5 JAK SUGERUJE MŚIK.
PLUS DODATKOWE WEDLE WYGODY W INNYCH MIEJSCACH W MIESZKANIU.
Y=6 TYLKO 6 BANKÓW W MIEJSCACH PUBLICZNYCH, JAK MARKETY, STACJE PALIW, PLACE NA OSIEDLACH. SORTOWANIE SELEKTYWNE.
Z=9 AŻ 9 DO PEŁNI OPISU METODY. ABY WSZYSTKIE ODPADY BYŁY UWZGLĘDNIONE.
DLACZEGO PAN SIĘ UPIERA?

NIE CZYTAŁ PAN CHYBA AKTUALNEJ WERSJI EBOOKA. (POJEMNIK NA HIGIENICZNE Z ŁAZIENKI JEST UWZGLĘDNIONY W OPISIE I NA ULOTCE)
DLACZEGO 7 W UK? DLACZEGO 5 W POLSCE I DLACZEGO MA BYĆ WKRÓTCE 6 A NIE 5? I DLACZEGO NIE BĘDZIE TO ANI W 100% ZBIÓRKA SELEKTYWNA, TYLKO MIESZANA I DLACZEGO OBOWIĄZKOWA DLA WSZYSTKICH?
TEN SYSTEM JEST NIEKOMPLETNY I DLATEGO JEST ZŁY.
3-6-9 MOŻE STAĆ SIĘ STANDARDEM ŚWIATOWYM. PRZY 4 CZY 5 CZY 7 KUBŁÓW TEGO NIE UZYSKAMY.

POTRZEBNYCH JEST WIĘCEJ ALE LICZYMY DLA RODZINY, ZESPOŁU OSÓB W FIRMIE, DLA CZŁOWIEKA NA CAŁEJ JEGO PRZESTYRZENI PORUSZANIA SIĘ. .
PROSZĘ TEŻ WZIĄĆ POD UWAGĘ, ŻE MÓJ SYSTEM WŁAŚNIE SŁUŻY WYGODZIE MIESZKAŃCÓW, BO UMOŻLIWIA 3 RODZAJE SORTOWANIA.
I TYLKO OBOWIĄZKOWE SĄ 3 POJEMNIKI (MIX, BIO, SZKŁO) W KUCHNI
1) SORTOWANIE CODZIENNE OBOWIĄZKOWE. NA 3 W KUCHNI I POZOSTAŁE (ŁAZIENKA, POKOJE, GARAŻ ITP.)
2) SORTOWANIE NIEOBOWIĄZKOWE DO BANKÓW ODPADÓW.
3) SORTOWANIE SPORADYCZNE/AWARYJNE [REMONT/WYMIANA ITP.]
NALEŻY WZIĄĆ POD UWAGĘ, ŻE MÓJ SYSTEM OPISUJE SORTOWANIE DLA RODZINY. CZYLI PODSTAWOWEJ KOMÓRKI SPOŁECZNEJ, KTÓRA JEST ZŁOŻONA MINIMUM Z 3 OSÓB. [RODZICE I DZIECKO.]. 3 RZĄDI. USTAWMY RECYKLING POD 3-6-9.
I POD BOSKĄ PROPORCJĘ, POD ZŁOTĄ LICZBĘ.
PRZYKŁAD:
LOKALIZACJA: ŁÓDŹ WIDZEW - DOLINA ŁÓDKI
PLAC PRZY BIEDRONCE NA BRZEZIŃSKIEJ 38c CZY CENTRUM HANDLOWYM M1 PRZY BRZEZIŃSKIEJ 227/29 JEST DUŻO WIĘKSZY.
MOŻNA NA PLACU CH M1 NAWET USTAWIĆ PAWILON SYSTEMU EKO AB I ZATRUDNIĆ PRACOWNIKÓW DO WSTĘPNEGO SORTOWANIA NA FRAKCJE HANDLOWE. A TYCH FRAKCJI Z PAWILONU EKO AB POWINNO WYCHODZIĆ MINIMUM 21.
I TAKI PAWILON POWINIEN OBSŁUGIWAĆ W ODLEGŁOŚCI ZŁOTEJ LICZBY PHI 1.618 lm (albo niech będzie 1.5 km aby cały obwód miał średnicę równo 3 km) BANKI SUROWCÓW W INNYCH MIEJSCACH TAM GDZIE NIE MOŻNA POSTAWIĆ PAWILONU EKO AB ANI TYMBARDZIEJ PSZOKU.
CZYLI NP:
1) PAWILON EKO AB I BANKI ODPADÓW (6 SZTUK) [DO TEGO ALTANA ŚMIETNIKOWA DLA CH M1 (OBSŁUGIWANA PRZEZ PAWILON EKO AB) NA PLACU CH M1.]
2) BANK ODPADÓW (6 SZTUK) W BIEDRONCE OBOK CH M1. [DO TEGO ALTANA ŚMIETNIKOWA OBSŁUGIWANA PRZEZ PRACOWNIKA NAJBLIŻSZEGO PAWILONU SYSTEMU EKO AB]
3) BANK ODPADÓW (4 SZUKI) W najbliższym DINO OBOK CH M1 (CHAŁUBIŃSKIEGO PRZY JANOSIKA)
[BANK SZKŁA, BANK TEKSTYLIÓW(był, został zlikwidowany), BANK PUSZEK METALOWYCH, BANK PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK(jest)] [DO TEGO ALTANA ŚMIETNIKOWA DLA SKLEPU OBSŁUGIWANA PRZEZ PRACOWNIKA NAJBLIŻSZEGO PAWILONU SYSTEMU EKO AB]
4) BANK ODOPADÓW (2 SZTUKI) W 3 najbliższych ŻABKACH OBOK CH M1 (JANOSIKA PRZY S.P. 158, BRZEZIŃSKA 54, BRZEZIŃSKA PRZY MARMUROWEJ)[
BANK SZKŁA, BANK TEKSTYLIÓW(jest)] [DO TEGO ALTANA ŚMIETNIKOWA OBSŁUGIWANA PRZEZ PRACOWNIKA NAJBLIŻSZEGO PAWILONU SYSTEMU EKO AB]

WSZYSTKO SIĘ MIEŚCI W PROMIENIU ZŁOTEJ LICZBY PHI.1.618 KM. CZYLI O ŚREDNICY BLISKIEJ TEŻ LICZBIE 3.


TO REPREZENATRTYWNY PRZYPADEK W DOLINIE ŁÓDKI/STOKI/SIKAWA W ŁODZI/
MOŻNA TAKICH OKRĘGÓW SYSTEMU EKO AB 369 POSTAWIĆ WIĘCEJ, WTEDY WZROŚNIE ODZYSK SURÓWCÓW.


LEPIEJ SORTOWAĆ W KILKU KROKACH (MINIMUM 3), NIŻ OD RAZU NA FRAKCJE, KTÓRE I TAK SĄ CZĘSTO POMIESZANE I NIE SĄ FRAKCAJMI HANDLOWYMI.
A TRAFIAJĄ DO SORTOWNI POMIESZANE I CIĘŻKO COKOLWIEK ODZYSKAĆ NA LINII.
3 KROKI TO:
A) U SIEBIE W DOMU, W FIRMIE, WEWNĄTRZ POMIESZCZEŃ (3 FRAKCJE MINIMUM - MIX, BIO, SZKŁO)
B) NA ZEWNĄTRZ POMIESZCZEŃ
(ALTANA ŚMIETNIKOWA PRZY POSESJI,
BANKI ODPADÓW NA PLACU PRZY MARKECIE/STACJI BENZYNOWEJ) (3 frakcje wstępne (MIX, BIO, SZKŁO i 6 frakcji dobrze posortowanych SELEKTYWNIE).

ORAZ EWENTUALNIE KILKA Z 9 FRAKCJI NIETYPOWYCH. (ŚCIEKI PO WODZIE Z MYCIA ODPADÓW, HIGIENICZNE, KTÓRE MUSZĄ BYĆ TRAKTOWANE ODDZIELNIE, ,MEDYCZNE, NIEBEZPIECZNE ITP.)
C) PAWILON EKO AB (MINIMUM 21 FRAKCJI NA WYJŚCIU)
MÓWIĘ PANU, ŻE MÓJ SYSTEM SORTOWANIA 369 SORTWASTE JEST DOBRY. NIECH PAN W TO UWIERZY. OD LAT SIĘ ZAJMUJĘ JEGO USPRAWNIANIEM. CZYTAM I ANALIZUJĘ RÓŻNE POBLIKACJE, RÓWNIEŻ ANGLOJĘZYCZNE. POPIERAM SYSTEM EKO AB PANA ANDRZEJA BARTOSZKIEWICZA I STARAM SIĘ GO USPRAWNIĆ.
PAN ANDRZEJ BARTOSZKIEWICZ JEST ZNAWCĄ TEMATU, ZAJMUJE SIĘ ODPADAMI OD LAT.

JA JESTEM Z ZAWODU POLIGRAFEM, (SPECJALNOŚĆ MASZYNOWE TECHNIKI DRUKARSKIE) ZNAM SIĘ NA TECHNOLOGII PRODUKCJI Z PAPIERU I SAMEGO PAPIERU I OPAKOWAŃ Z KARTONU, TEKTURY ORAZ GAZET.
MAM DOŚWIADCZENIE W BRANŻY KRAWIECKIEJ/ TEKSTYLNEJ. POTRAFIĘ SZYĆ, OBRZUCAĆ, WIEM JAK WYGLĄDA PROCES PRZYGOTOWANIA PROJEKTU I JEGO WDROŻENIE DO PRODUKCJI. WIEM O TYM, ŻE ŚCINKI Z ZAKŁADU KRAWIECKIEGO TO NIE ZWYKŁY ŚMIEĆ ALE CENNY MATERIAŁ DO PRACY NP. PRZY MASZYNIE DRUKARSKIEJ. W ZAMIAN ZA PROFESJONALNE CZYŚCIKI/GĄBKI MOŻNA UŻYĆ W OSTATECZNOŚCI KAWAŁKA SZMATKI. I WIEM TEŻ, ŻE DOBRZE ZAGOSPODAROWNE TEKSTYLIA TO TANIE UBRANIE W LOKALNYCH SZPERKACH(SECOND HANDACH).
JESTEM PROGRAMISTĄ KOMPUTEROWYM (PASJA I SAMOUK OD 9 ROKU ŻYCIA) ZNAM JĘZYKI JAK ASM, C, C++, PHP, JS, PYTHON. ZNAM SIĘ NA LICZBACH. ZNAM SIĘ NA PRODUKCJI, ZNAM SIĘ NA KOMPUTERACH I RÓŻNYCH PROCESACH W PRODUKCJI.
MÓWIĘ PANU GRZECZNIE, ŻE LICZBY, CYFRY MAJĄ OGROMNE ZNACZENIE. MATEMATYKA MATKĄ WSZELKICH NAUK. 3-6-9 TO LICZBY NIKOLA TESLI I MARKO RODINA.
NIECH PAN SIĘ PRZEKONA DO MOJEJ METODY. TO NIC ZŁEGO. ZAPROGRAMOWAŁEM PANU SYSTEM OD PODSTAW, NIECH PAN GO WDRAŻA. ZAPROGRAMUJMY POLAKOM ŁATWE ŻYCIE I DOBRĄ METODĘ SORTOWANIA STOSOWANĄ NA CODZIEŃ I NA TYLE UNIWERSALNĄ ABY STAĆ SIĘ ŚWIATOWYM STANDARDEM.
POZDRAWIAM.
MAM NADZIEJĘ, ŻE PAN PRZEMYŚLI TO CO NAPISAŁEM.
P.S.1 LINK DO STRONY FIRMY RECOLOGY. HTTPS://WWW.RECOLOGY.COM
P.S.2 JEŚLI INTERESUJE PANA TECHNOLOGIA WYTWARZANIA BETONU Z UŻYCIEM CERAMIKI TO POLECAM MATERIAŁY NA SCIENCE DIRECT, A NIE TYLKO TWORZENIE I WERTOWANIE CZASEM BZDURNYCH PRZEPISÓW W URZĘDZIE.
USE OF WASTE CERAMICS TO PRODUCE SUSTAINABLE CONCRETE: A REVIEW
HTTPS://WWW.SCIENCEDIRECT.COM/SCIENCE/ARTICLE/PII/S2772397622000454
P.S.3 NAPRAWDĘ NIE WIDZI PAN JAKI CHAOS PANUJE NA ŚWIECIE Z ODPADAMI? ŹLE MAMY TO ROZWIĄZANE W POLSCE, ŹLE W EUROPIE, ŹLE W USA, ŹLE W CHINACH, INDIACH I KRAJCH AFRYKI.
STARAM SIĘ OGARNĄĆ TEMAT KOMPLEKSOWO, ZASTOSOWAĆ PROSTE LICZBY NATURALNE 3,6,9 I 3 NIEWYMIERNE W STWORZENIU SYSTEMU, KTÓRY BEDZIE DZIAŁAŁ EFEKTYWNIE I PRZEDE WSZYSKIM PROSTO I LOGICZNIE.
POTRZEBNE JEST KILUETAPOWE SORTOWANIE ODPADÓW. DLATEGO PIERWSZY KROK TO NIE 5 TYLKO 3 JAKO STANDARD W KUCHNI. MIEJSCU GDZIE TRWA CIĄGŁA WALKA O ŻYCIE. GDZIE KURA SIĘ ANGAŻUJE DAJĄC JAJKO NA ŚNIADANIE, A ŚWINIA SIĘ POŚWIĘCA ABYŚ MIAŁ PLASTEREK SZYNKI NA KANAPCE.
X = 3 NIE 5. ALE SĄ JESZCZE DWIE INNE ZMIENNE W RÓWNANIU DLA RODZINY. POWTARZAM - DLA RODZINY, A NIE DLA SKLEPU, CZY DOMU.


ZGADZA SIĘ PAN, CZY NIE?
X=3 TO JEST "ŚWIĘTA TRÓJCA" RECYKLINGU.
PAN SIĘ ZASTANOWI NA SPOKOJNIE, NAD MOIM OPISEM. BARDZO PROSZĘ. NIE MA CO WYCIĄGAĆ POCHOPNYCH WNIOSKÓW.
JA MAM BARDZO LOGICZNY UMYSŁ. PASJONUJĘ SIĘ PROGRAMOWANIEM OD DZIECKA.
STOSUJĘ MOJĄ METODĘ 369 SORTUJ ODPADY W WERSJI OKROJONEJ. SORTUJĘ NA 3 FRAKCJE NA CODZIEŃ W KUCHNI.
OBSERWOWAŁEM SYSTEM GOSPODARKI ODADAMI W IRLANDII NA PROWINCJI I W DUŻYCH MIASTACH PRZEZ PONAD 10 LAT JAK SIĘ ZAINTERESOWAŁEM TYM TEMATEM. OBSERWOWAŁEM PODRUŻUJĄC PO SIECI JAK TO JEST ROZWIĄZANE W INNYCH KRAJACH. MAM KOLEGĘ, KTÓRY PRACUJE W EDMONTON POD LONDYNEM W CENTRUM RECYKLINGU.
TERAZ SIĘ DZIELĘ SWOIM UWAGAMI.
UWAŻAM, ŻE ZIEMIE W DOLINIE ŁÓDKI NA PÓŁNOC OD BRZEZIŃSKIEJ POWINNY ZOSTAĆ WYKUPIONE PRZEZ MIASTO I POWINNO TU POWSTAĆ NOWOCZESNE CENTRUM RECYKLINGU.
ALE OPARTE NA MOIM I PANA ANDRZEJA BARTOSZKIEWICZA SYSTEMIE ZWANYM JAKO "SYSTEM EKO AB 369 SORTWASTE"
LUDZIE KIEDYŚ WYRZUCALI DO TYCH DOŁÓW TUTAJ PO ŻWIROWNIACH, ŚMIECI Z GOSPODARSTW DOMOWYCH, BEZPOŚREDNIO Z JEDNEGO POJEMNIKA. NIE BYŁO SORTOWANIA WCALE.
JAKO DZIECKO ZBIERAŁEM BUTELKI I MYŁEM I ODDAWAŁEM DO SKUPU. NIE ZA BARDZO SIĘ OPŁACAŁO ALE MIAŁEM FRAJDĘ, ŻE OCZYŚCIŁEM TEREN ZE ZDATNEGO DO RECYKLINGU SUROWCA.
WYWOZIŁEM GAZETY DO SKUPU CAŁYMI KILOGRAMAMI, KUPOWAŁEM ZA TO LIZAKI CZY GUMY TURBO.
DZISIAJ DZIECI CHCĄ NOWEGO SMARTFONA ZA NIC!
TAK ZMIENIŁ SIĘ ŚWIAT. GINIEMY POD NAWAŁEM ŚMIECI.
ŚMIECIOWY ARMAGEDDON NADCHODZI.
NIECH PAN SIĘ OBUDZI Z LETARGU I PRZESTANIE SIĘ OPIERAĆ MOJEJ METODZIE. JEST KONIECZNOŚĆ JEJ WPROWADZENIA ABY URATOWAĆ TEN ŚWIAT.
3 - BIBLIA - ŚWIĘTA TRÓJCA, 3 KRÓLÓW, 3 DARY. FIZYKA (DROGA, CZAS, PRĘDKOŚĆ) I WIELE PRZYKŁADÓW INNYCH TRÓJEK WE WSZECHŚWIECIE. ()
6 - MATEMATYKA - PIERWSZA LICZBA DOSKONAŁA


9 - NUMEROLOGIA - SYMBOLIKA LICZBY 9 ZWIĄZANA JEST Z POCZUCIEM MISJI I CHĘCIĄ NIESIENIA POMOCY. (DOPISEK) BIOLOGIA - 9 PUNKTÓW OTWARTYCH W CIELE CZŁOWIEKA.POMAGAJMY SOBIE. POMAGAJMY ŚWIATU. 369 SORTUJ ODPADY - ZMIEŃ NA 3-6-9 W 3 KROKACH

Pod inicjałami w dialogu występują następujące osoby:

J.P.- Janusz Pastwiński

S.B. - Sylwester Bogusiak


Napisane przez Sylwester Bogusiak
O mnie: Programista, akwarysta, ekonomista, badacz, matematyk, filozof. Zamiłowanie do liczb i matematyki oraz komputerów zaszczepił u siebie wraz z obejrzeniem seansu Kaszpirowskiego w wieku 11 lat. Pierwsze co poznał - to to, że dobre jest mleko matki, a inne nie - czyli system binarny miał już opanowany w wieku niemowlęcym. Autor serwisu dla akwarystów www.akwa-market.pl i strony o pieniądzu i bankowości www.positivemoney.pl oraz założyciel kampanii 369 SORTUJ ODPADY.
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane posty
POST