loader

color options

+48 516 385 392
info@369sortwaste.pl

Mini blog about recycling


Co to jest 369 sortuj odpady?

Jest to nowatorska metoda sortowania odpadów dla gospodarstw domowych i podmiotów gospodarczych opisana przez matematyczną formułę.

Pierwsza taka na świecie efektywna i kompleksowa metoda sortowania większości typów odpadów. Włączając w to nawet odpady w postaci płynnej, odpady biologiczne, niebiezpieczne, wielkogabarytowe, czy papier, metale lub plastiki. Poznajcie Państwo formułę dla recyclingu. Zwięzły opis znajduje się w tej krótkiej publikacji.

369 sortuj odpady Pobierz plik ODT.

369 sortuj odpady Pobierz plik PDF.


Zrób sobie kawę/herbatę i poczytaj co tu napisane. Zapewne dobrze kojarzysz międzynarodowy symbol recyclingu. Jest on wszystkim dobrze znany, ale to co napiszę niżej już nie.


Chciałem przedstawić tutaj nowatorską matematyczną regułę opisującą segregację odpadów. Co sądzicie? Czy to możliwe, aby całe zagadnienie jakim jest recycling odpadów opisać matematycznie dość prostą formułą? Ja nie poznałem dotychczas takowej, poza tą jedną, którą staram się tu przedstawić. Wielokrotnie powtarzam w moich kolejnych wpisach matematyczny opis i znaczenie zmiennych. Robię to nie bez powodu. Znaczenie cyfr arabskich jako wartości konkretnych zmiennych formuły jest bardzo istotne i nie powinno być modyfikowane.

    Matematyka jest językiem uniwersalnym, posługują się nią wszyscy. Porozmawiajmy o sortowaniu odpadów w trochę inny niż dotychczas sposób. Użyjmy tego języka matematyki w celu opisu potrzebnej nam metody sortowania. Nadajmy poszczególnym pojemnikom na odpady nazwy za pomocą pojedyńczych liter i cyfr.

Wprowadźmy 3 zmienne X=3, Y=3, Z=9 do opisu ich ilości oraz umiejscowienia w przestrzeni wokół nas.


Podstawowe frakcje w równaniu.

  • X = 3 to [codzienne sortowanie] 1={papier,plastik,metal} 2={szkło i ceramika} 3={bioodpady}
  • Y=6 to [zbiórka selektywna] 1={bank szkła i ceramiki} 2={bank tekstyliów} 3={bank makulatury} 4={bank metali} 5={bank elektroniki i elektryki} 6={bank plastiku}.
  • Z=9 to [zbiórka specjalna] 1={higieniczne} 2={makulatura} 3={tekstylia} 4={plastik/metal} 5={popiół/żużel} 6={remont/budowlane/gabaryty} 7={elektryka i elektronika} 8={niebezpieczne/szkodliwe} 9={medyczne}

Dodatkowo:

  • 1= {balast}​
  • 2={odpady płynne (ścieki, oleje spożywcze, oleje niespożywcze)}
  • 3={lotne/gazy}


PODSUMOWANIE

Właśnie poznali Państwo metodę sortowania nazwaną #369SORTWASTE.

Przypomijmy formułę matematyczną dla fundamentalnej zasady:

(... + X + Y + Z)=18!


Zapamiętaj!


Ogólna postać formuły jest następująca:

(... + X + Y + Z)=18!

Mamy 3 zmienne X, Y, Z do opisu pojemników i ich ilości oraz umiejscowienia w przestrzeni wokół nas:
X = 3, Y = 6, Z = 9 i tę formułę (... + X + Y + Z) = 18.

To zwyczajne równanie liniowe z 3 typami zmiennych, które określają 3 sytuacje do sortowania odpadów w przestrzeni wokół nas.
X – pomieszczenie kuchenne, odpady stałe MIX,  BIO, SZKŁO i inne pomieszczenia z tymi pojemnikami.
Y – Odpady, które trafią do BANKÓW ODPADÓW [SORTOWANIE SELEKTYWNE, Z WYŻSZĄ DOKŁADNOŚCIĄ] .
Z – Różne pomieszczenia – pomieszczenie gospodarcze odpady stałe[worki lub pojemniki na nasze graty], kuchnia, łazienka, [umywalka, sedes itp.] odpady płynne czyli [szambo lub kanalizacja] oraz pojemniki na oleje. Odpady higieniczne, medyczne, niebezpieczne, gabaryty itp.
To jest uniwersalne równanie dla przeciętnej rodziny. Równanie dotyczy odpadów z każdego dnia, codziennych, które wytwarzamy ciągle przez 7 dni w tygodniu.

Zasada ta bazuje na opracowanej przez Pana Marko Rodina uniwersalnej konstrukcji matematycznej. Proszę zobaczyć kalkulacje na tym diagramie. 9 cyfr postawionych na okręgu i "wszystko się zgadza". Kalkulacje się ciekawie składają i upraszczają. Nie interesujące?




Praca Pana Marko Rodina jest rozwiniecięciem myśli nie kogo innego tylko samego Nikola Tesli, genialnego konstruktora z Serbii, mieszkającego w XX wieku w USA. Myśl ta dotyczy jakby magii liczb, a w szczególności jak określił to Tesla - Wspaniałości 3,6,9, które są kluczem do Wszechświata.

Gdybyś tylko rozumiał wspaniałość cyfr 3, 6 i 9 miałbyś klucz do wszechświata.

Nikola Tesla - wynalazca

Dobrze to ujął. 3,6,9 występują w numerologii, medytacji, fizyce, matematyce i pewnie wielu innych dziedzinach wiedzy i w życiu. Teraz warto je zastosować do sortowania odpadów. Zmieniłem delikatnie symbol recyclingu, aby zasugerować używanie tej metody powszechnie.



Oto nasza broszura informacyjna w formacie DL:

Strona 1 A4.